Çanak Anten Tavsiye 2018

Çanak Anten Tavsiye 2018

Bu gün sizlerin karşısına yep yeni bir konu ile çıkıyoruz konumuz çanak anten tavsiye bu konuda sizlere detaylı bilgiler vereceğim ve bu bilgilerin çok işinize yarayacağından eminim.

Çanak anten gerçekten çok önemli bir parça olmakla birlikte uydu sisteminin tamamı değildir ancak çanak anten ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi sinyal alabilir ve karlı yağmurlu havalarda sinyal yok yayın kesildi yok donma oluyor gibi sorunlar ile uğraşmazsınız.

En büyük ve en çok yaşanılan sorunlar ince olup rüzgarda bükülmesi veya kopması diğer bir sorunda belli bir zaman sonrasında paslanması ve bu paslar yayıldıkça sinyal seviyesinin yok olmasıdır. Diğer bir olayda lnb tutan kol ince olduğu için belli bir zaman sonra kendiliğinden aşağı doğru eğildiği için çanak anten ayarının bozulması. Sizlere aşağıda kaliteli olan markaları yazacağım. Yazalım yazalım ki ileride sorun yaşamayın.

Çanak anten tavsiye ile alınması ve iyi olması tek başına yeterli mi tabi ki yeterli değil bunun lnb si var kablosu var f konektörü var en önemlisi de işçilik var. Benim sizlere ilk tavsiyem hd yayın izliyorsanız en az 85cm olmalı yani bu oran yeterli olur daha büyüğüne gerek var mı bence yok. Normal bir uydu cihazınız var hd kanal izlemiyorsunuz o zamanda 70cm boyutunda bir anten yeterli olacaktır.

En iyi çanak anten markaları

 • Goldmaster
 • Next & NextStar
 • Gessat
 • Digiturk
 • Dsmart
 • Mega
 • Baff

Boyutlar hakkında bilgi ve tecrübelerimi sizinle paylaştım şimdi gelelim lnb ye bu lnb çok mu önemli ucuz bir şey alsam işimi görmez mi diyorsunuz kendinizce. Bence kaliteli olması şart çünkü yağmur, güneş, soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlere direk olarak maruz kanal bir parça ve bu parça elektronik olduğu için ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi olur ve sizi uzun yıllar sorunsuz bir şekilde götüreceğinden eminim.

En iyi lnb hangisi ?

 • Goldmaster
 • NextStar
 • Baff
 • Sharp
 • İnverto

Şimdide geldik kabloya kabloda aynı şekilde önemli neden diye soracak olursanız kablo soğuk, sıcak, rüzgar ve yağmur gibi doğa olaylarından en çok etkilenen malzemedir. ucuz kalitesiz kablo alınırsa ne gibi sorunlar olur. Kablo ne kadar iyi olursa sinyal o kadar yüksek ve hızlı geleceği için kanal geçişleriniz de bile bu hızı fark edeceğinizden eminim.

En iyi anten kablosu hangisi ?

Öncelikle imkanınız var ise bakır anten kablosu ve rg6 u6 olmasına özen göstermenizi tavsiye ederim.

 • Goldmaster
 • NextStar

Kablolarda çok fazla marka var ve bu markalar sabit değil bir ay bakıyorsunuz fox marka ve sonra yok oluyor piyasadan yerine princo marka geliyor oda aynı benim sizlere kablodaki tavsiyem içi dışı bakır ve rg6 u6 olmasına dikkat edin ve satıcının önerdiği (satıcıya güveniyorsanız) iyi dediği kabloyu alın.

Kaliteli bir uydu kablosunun 7-8 yıl gibi ortalama ömrü var peki bu durum kalitesiz kablolarda da aynı mı? tabi ki hayır kalitesiz ucuz kablolar 6 ay sonra çatlamaya ve deforme olmaya başlar. Kalitesiz denildiğinde aklınıza ince, kötü görünümlü bir kablo gelecektir bu sizi yanıltmasın kaliteli kablo ile neredeyse aynı gibi duruyor kalınlığı içi dışı kablodan anlamıyorsanız bilen birini veya aldığınız yere sorun.

 1. Kablo belli bir zaman sonra çatlar bu çatlaklardan su sızar ve uydu cihazınıza kadar gelir bu su sonrasında tunerine akar ve cihazınız yanar.
 2. Kablo içindeki metaller bakır olmadığı ve kalitesiz olduğu için oksit yapar sinyal iletmez bu yüzden çoğu kanal izlenmez izlenen kanallarda da donma olur.
 3. F konektör ve lnb girişi paslanır lnb kullanılamaz hale gelir.
 4. Çift çanak kullanıyorsanız diseqc aparatının içi su dolar veya oksit yüzünden bozulur.
 5. Sinyal aktarımı zayıf olur.

Anteniniz çatıda ve siz çanak anten tavsiye ettiklerimizin dışında ürünler kullandınız ve parça bozuldu arıza çıktı sürekli sürekli hem uyducu çağırmanız gerekecek hemde extra cebinizden paranız çıkacak ve uğraştığınız yanınıza kar kalacak belkide sürekli çatıya çıkıyorsunuz diye üst kat komşunuzla kötü olacaksınız bunun gibi bir çok şey sizinde düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında görmek isteriz ve sorunsuz sıkıntısız televizyon keyfi yaşamanız dileği ile iyi seyirler.

Yazar hakkında

ankara uydu servisi administrator

ankarauyduservisi.com olarak Ankara'nın tüm ilçe ve semlerine çanak anten kurulumu, uydu servisi, uyducu, merkezi uydu sistemi, güvenlik kamera sistemleri, headend sistemleri ve uydu kurulumu hizmetini güler yüzlü ekibimiz ile siz ankara halkına sunmaktayız.

17 yorum

yavuzYayın tarihi8:05 pm - Şub 7, 2018

alimunyum antenler iyi midir saç çinko kaplama antenlere göre. sab marka antenler iyi midir

yavuzYayın tarihi8:11 pm - Şub 7, 2018

iyi ayarla 50 cm çanakla türksat kanalların hepsi çıkıyormuş. türkiyenin her yerinde hepsini çekermi tabi belli olmaz.kastamonu merkezde sinyal alışı tam veya zayıf olabilir

yavuzYayın tarihi8:15 pm - Şub 7, 2018

antenin ayak borusunun alt ve üstünü silikonla kapatmak iyi olur mu paslanma nedeniyle boru içi çabuk paslanır

  ankara uydu servisiYayın tarihi2:51 am - Şub 8, 2018

  lnb kolunun içine su girmesini engellerseniz daha uzun ömürlü olacaktır çoğu çanak antenlerde plastik kapak vardır bu yeterli olur yoksa silikon ile kapatmanızda fayda var

yavuzYayın tarihi3:28 pm - Şub 8, 2018

teşekkür ederim.sab marka nın kolay bulunan saç çinko kapl.ve zor bulunan alüminyum çan anteni var.anarada da sab ın alüminyumu ant ni ulus kızılay da zor mu bulunur.uydu malz.alırken intrnette çok uzun dertler yaşadım yazması çok uzun.sab fabr.ile görüştüm.ancak sab antni tavsiye etmemişsiniz iyi kötü yanı olablir

yavuzYayın tarihi3:36 pm - Şub 8, 2018

lnb klunu yazmışsınız ben duvar veya yere sabitlenen galvaniz40-50 cmlk boru içi küf oluyr dedim.yani siz boruyuda lnb kolunuda silikon yap sorun olmaz demek istedniz teşekkür ederim

yavuzYayın tarihi4:00 pm - Şub 8, 2018

lnb nin 0.1 0.2 0.3 hepsi iyi diyen var nerdeyse uydusunafalan göre demek hangisi daha iyi ve yaygın bir zahmet sorularıma.ısıcamlı pvc penceeye anten takma işim var.

yavuzYayın tarihi3:59 am - Şub 9, 2018

Allahu Teala razı olsun.sağolun

yavuzYayın tarihi5:32 pm - Şub 10, 2018

antne çevreden sinyal yansıması olayı çevredeki bina ,ağaç ,metaller,direkden mi çok yakınlardaki çanaktan mı yansır uzman tv den yansımayı duydum

  ankara uydu servisiYayın tarihi6:24 pm - Şub 10, 2018

  yansıma uydu üzerinden yapılmakta çanak anten önünden engel olmaması gerekiyor. bina, ağaç, metal veya direk gibi her türlü çizim önünde olursa sinyal almanıza engel olur. çanak antenin önü açık olması gerekli.

yavuzYayın tarihi3:46 am - Şub 11, 2018

0.3 db lnb ler 0.2 ler de pahalı 0.1 ler sanki daha ucuz gibi.gerçi 4 çıkışlı 1 çıkışlı lnb oluşuna göre de fiat farkediyor bu duruma göre gerçek olan 0.3 0.2 db lnb ler daha iyi daha pahalı gibi

Bir cevap yazın