ankara uydu servisi

Çanak Anten Bedava! adı altında dolandırıcılık

Çanak Anten Bedava! adı altında dolandırıcılık

Hırsızlık şebekeleri “bohçacılık” tarzında yeni bir dolandırıcılık yöntemi geliştirdi.

Hırsızlık şebekelerinin son geliştirdikleri çanak anten bedava yöntemi, rastgele çevirdikleri bir cep telefonu numarası abonesini çok ucuza spor kanalını evine bağlayacakları vaadiyle kandırmasıyla başlıyor.

Spor kanalı hediye süsü

Konuştukları kişinin adı ve soyadı gibi sakınca görülmeyecek bilgilerini soran hırsızlar, ev adresini öğrenmeye çalışıyor. Futbol maçlarını vatandaşların izlemeleri için ayda 15 ₺ ücretli bir kampanya başlattıklarını söyleyen hırsızlar, receiver ve çanak anteni de hediye edeceklerini belirterek ev adreslerini alıyorlar.

Elde ettikleri adrese bir spor kanalından geliyormuş gibi

Ellerinde çanak anten, dekoder kutusu ile giren şebeke üyeleri, çalışma yapıyor görüntüsü altında hırsızlık suçunu işliyorlar. Emniyet yetkilileri, bu tür durumlarla karşılaşan vatandaşları arayan kişinin ismini verdiği spor kanalı firmasını arayarak, böyle bir kampanya veya uygulamanın olup olmadığı konusunu teyit ettirmeleri konusunda uyardı.

Yazar hakkında

ankara uydu servisi administrator

ankarauyduservisi.com olarak Ankara'nın tüm ilçe ve semlerine çanak anten kurulumu, uydu servisi, uyducu, merkezi uydu sistemi, güvenlik kamera sistemleri, headend sistemleri ve uydu kurulumu hizmetini güler yüzlü ekibimiz ile siz ankara halkına sunmaktayız.

3 yorum

nejla bağYayın tarihi9:31 am - Eyl 26, 2017

Digitürk ve dsmart gibi firmalar bi de bunlar yetmiyor çözüm ortakları varmış beni ve arkadaşlarımı sürekli arıyorlar rahatsız edip resmen dolandırmaya çalışıyorlar numara mı nerden buluyorlar anlamıyorum

digitürk kullanıcısıYayın tarihi8:45 am - Eyl 27, 2017

Üç ay bedava sonra istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz dediler üye oldum 24 ay boyunca fatura ödettiler kandırıldım digitürk ayrıca çanak anten sistemi bedava demelerine rağmen 90 tl de onu fatura etmişler

mehmet yYayın tarihi12:16 pm - Eyl 28, 2017

haftada bir tanımadığım bilmediğim numaralar arıyor bunların bi çözümü yok mu göz göre göre insanları dolandırıyorlar

Bir cevap yazın