ankara uydu servisi

Güvenlik Kamerası Nedir?

Güvenlik Kamerası Nedir?

Bu yazımızda sizlere güvenlik kamerası nedir? ve birazda tüyolarından bahsedeceğim. Çekim alanındaki görüntüyü, fotoğraf veya video iletken kablo aracılığıyla monitöre yani ekrana aktaran aynı zamanda bu görüntüyü kayıt eden sistemin genel adı ve artık günlük yaşantımız da bir gözümüz gibi bizi, iş yerimizi, evimizi ve arabamızı korunmasını istediğimiz yerlerin, bir gözümüz gibi kayıt altına alarak güvenliğimizi sağlamaktadır.

Güvenlik Kamerası Nedir?

Caydırıcı yönleri vardır ve güvenlik kamerası hırsızların en büyük düşmanları arasında yer almaktadır.

Birazda bu sistemin çalışma mantığından bahsedelim;
Kurulumu yapıldıktan sonra dvr kayıt cihazı, yada evde veya iş yerinizde kullandığınız kişisel bilgisayarınıza da aparat takılarak bu sayede kayıt işlemlerini bilgisayarınıza da yapabilirsiniz. Peki bu sistem kendini nasıl kayıt ettiriyor yada başka bir ifade ile çekilen video ve görüntüyü nasıl kayıt ediyor.

Bilgisayar ortamında bu sistem capture card ismi ile bilinir bir diğer adı ise “pci dvr kart” normal ekran kartlarını bilgisayarınıza takar gibi basit bir şey. Tak kullan mantığında diyebiliriz. Kartı taktıktan sonra çıkışındaki yerlere kameraların kabloları bağlanır sonrasında ise kartın özel yazılımı bilgisayara kurulur ve ayarları yapılır bu sayede bilgisayar ortamında hdd yani hard diske kayıt yapılabilir.

Diğer sistem ise dvr cihazı bu cihaz tamamen görüntü kayıt için tasarlanmış olup hard diski ve kamera bağlantı slotları bulunmaktadır. Usb veya cd, dvd ye istediğiniz zaman ve tarihteki bölümleri atabilirsiniz.

Güvenlik kamerası kayıt, bilgisayar mı? yoksa dvr kayıt cihazı mi?

Hangi cihaz çektiği videoyu kaliteli gösterir?

Tartışmasız Dvr cihazı kaliteli video kalitesi sunar. Dvr cihazı ve bilgisayar da çekilen görüntü arasında kalite farkı belirgin şekilde farklılık göstermektedir. Bizim tavsiyemiz kesintisiz ve sorunsuz bir güvenlik kamerası kaydı isterseniz dvr cihazıdır.

Yazar hakkında

ankara uydu servisi administrator

ankarauyduservisi.com olarak Ankara'nın tüm ilçe ve semlerine çanak anten kurulumu, uydu servisi, uyducu, merkezi uydu sistemi, güvenlik kamera sistemleri, headend sistemleri ve uydu kurulumu hizmetini güler yüzlü ekibimiz ile siz ankara halkına sunmaktayız.

6 yorum

sever apartman yönetimiYayın tarihi8:35 am - Eyl 27, 2017

Binamıza güvenlik kamerası yapıldı çok memnunuz artık sorun olmuyor binamızda çaydırıcılıkta bile büyük önemi var

gürkan bYayın tarihi12:12 pm - Eyl 28, 2017

Bilgisayarımda böyle bir kart var sanırım kamera bağlasam çalışır mı sizce

güvenlikYayın tarihi5:30 am - Eki 6, 2017

güvenlik kamerası bence çok önemli birşey her mekana yapılması gerekli diye düşünüyorum

Bir cevap yazın

Hemen Arayın!