ankara uydu servisi

Kanal D HD frekans bilgileri 2019

Kanal D HD frekans bilgileri 2019

Türksat 4A uydusunda yer almakta olan Kanal D HD frekans bilgileri 01 Ocak 2019 tarihinde blog sayfamıza eklendi/güncellendi. Yayının güncel frekans bilgileri yanı sıra, uydu alıcı ile seyredilebilmesi için güncel frekans bilgisi nasıl yükleneceği hakkında detaylı bilgi aşağıda bulunmakta.

kanal d hd frekans bilgileri

  • Uydu: Türksat 4a
  • Kanal: Kanal D HD
  • Frekans: 12245 MHz
  • Polarizasyon: H – Yatay
  • Sembol: 27500
  • Fec: 5/6
  • Şifre: Şifresiz

Kanal D HD Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Öncelikle Kanal D HD kanalı seyretmek için Türksat 4A uydusuna ayarlı çanak anteniniz olması gerekmektedir.

kanal d hd
Çanak anten yani diğer adı ile uydu anteniniz Türksat 4a uydusu yönüne ayarlı ise uydu alıcınızdan, menü - kurulum - frekans ekle veya manuel kanal arama sekmesine giriniz. Bu kısıma geldikten sonra uydu seçeneğinden Türksat 4a seçmeniz gerekmektedir. Uyduyu seçtikten sonra da frekans bölümüne 12245 giriniz. Polarizasyon bölümünü h veya yatay seçiniz. Sembol kısmına 27500 yazınız. Fec değeri sorar ise 5/6 yapınız. Bu seçenek çoğu cihazda otomatik olarak seçilmektedir.

Bilgileri doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olduktan sonra aramayı başlat butonuna tıklayarak Kanal D HD kanalını seyretmeye başlayabilirsiniz.

Yazar hakkında

ankara uydu servisi administrator

ankarauyduservisi.com olarak Ankara'nın tüm ilçe ve semlerine çanak anten kurulumu, uydu servisi, uyducu, merkezi uydu sistemi, güvenlik kamera sistemleri, headend sistemleri ve uydu kurulumu hizmetini güler yüzlü ekibimiz ile siz ankara halkına sunmaktayız.

2 yorum

SAVAŞ TURANYayın tarihi2:05 pm - Nis 23, 2018

46 İNÇ PHİLİPS SMART TV İLE KANAL D HD Yİ NET SEYREDEMİYORUM LNB Yİ DE DEĞİŞTİRDİM YİNE DÜZELMEDİ,FREKANSLARIN DEĞİŞTİRİYORUM YİNE OLMUYOR NE YAPMALIYIM.SELAMLAR

  ankara uydu servisiYayın tarihi1:14 pm - Nis 24, 2018

  televizyon ekranı büyük ayrıca hd kanal izlemek çok fazla veri çekmekte bu yüzden çanak anten boyutu benim tavsiyem 85-90 cm olmalı ve çanak ayarı tam olmalı sorunsuz televizyon izlemeniz için

Bir cevap yazın