ankara uydu servisi

Uydu Kanal Ayarı Frekans Ayarlama Nasıl Yapılır ?

Uydu Kanal Ayarı Frekans Ayarlama Nasıl Yapılır ?

RECEIVER FREKANS NASIL DEĞİŞTİRİLİR ?
Frekans değişikliği işlemi için çanak anten ayarı gerekmediği için anteninizin konum ayarıyla oynamayınız.İzleyicilerin TÜRKSAT üzerinden televizyon izleyebilmesi için otomatik tarama işleminin TÜRKSAT prom kanalından yapılması gerekiyor.

turksat_otomatik_arama_frekans

TURKSAT OTOMATİK GUNCELLEME FREKANSI: 12380 V 27500

1- Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ‘Menü’ veya ‘ setup ‘ yazan düğmeye basınız .

2- Uydu alıcısı marka modeline göre; ‘Kanal Arama’, ‘Kanal Ekleme” gibi menülerden hangisi beliriyor ise yukarı-aşağı tuşlarıyla “Ok”a basınız.

3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘Alış Frekansı’ ‘Uydu Frekansı’ seçeneklerinden biri belirecektir. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ’12380 ‘ değerini girin.

4- Yine aynı pencerede ‘Sembol Oranı’ olacaktır. Yukarı-aşağı tuşlarıyla o seçeneğin üstüne gelip ’27500′ rakamını girin.

5- Yine aynı pencerede bulunan ‘POL’ şeklinde bir yazının üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ‘V ‘ ya da ‘Dikey’ olacak şekilde değiştirin.

6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için yukarı-aşağı tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra sağ-sol ok tuşlarıyla ’3 / 4′ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır.

7- ‘OK’ tuşuna basarak TÜRKSAT Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız.

8- Son aşama olarak “arama” yaptırdığınızda kanallar otomatik olarak listelenecektir.

NOT: Arama yapmadan önce “Network Arama” seçeneğinin “ON” ya da “Açık” konumda olması gerekmektedir.

Yazar hakkında

ankara uydu servisi administrator

ankarauyduservisi.com olarak Ankara'nın tüm ilçe ve semlerine çanak anten kurulumu, uydu servisi, uyducu, merkezi uydu sistemi, güvenlik kamera sistemleri, headend sistemleri ve uydu kurulumu hizmetini güler yüzlü ekibimiz ile siz ankara halkına sunmaktayız.

3 yorum

güncelleme frekansıYayın tarihi12:30 pm - Eyl 28, 2017

12380 v 27500 yeni güncelleme frekansı bu

aaaccYayın tarihi8:41 pm - May 16, 2018

valla hiç analmadın sony channel frekans değiştirdi düzeltemiyorum

Bir cevap yazın